סוגים שונים של חוזי שכירות מעבר לים שחשוב להכיר

יש שני סוגים של חוזי שכירות עבור נדל"ן מניב בארצות הברית- חוזה שכירות נטו וחוזה שכירות ברוטו. חוזה שכירות ברוטו כשמו כן הוא- הדייר משלם שכר דירה בסיסי כולל מע"מ, ומשם יורדות ההוצאות היחסיות בנכס. בחוזה שכירות נטו הדייר משלם שכר דירה בסיסי ועליו מולבשות גם ההוצאות היחסיות שלו בנכס בכל שנה קלנדרית. כמובן שיש לשים לב, כאשר עושים אנליזה לנכס המניב, איזה חוזה יש לנכס, כמה משלם הדייר ועל אילו שירותים.

מהו סוג חוזה השכירות העדיף למשקיע? חשוב להבין שבחוזה שכירות נטו הדייר משלם את כל ההוצאות היחסיות שלו בנכס ולשם כדאי לכל משקיע לשאוף. בחוזה שכירות ברוטו, נדרש מהמשקיע לשלוט בהוצאות, כיוון שהן נופלות עליו במלואן והדייר משלם סכום קבוע בחוזה השכירות ואם ההוצאות עולות משנה לשנה, את הדייר זה עלול לא לעניין שכן המשקיע הוא זה המשלם את ההוצאות. בחוזה שכירות נטו יש למשקיע יותר שליטה על ההוצאות ועל ההחזר שלהן מידי הדייר. עם זאת, חשוב לזכור, שהסכום לתשלום על ידי הדייר בחוזה שכירות נטו צריך להיות תחרותי מול הנכסים האחרים הקיימים בשוק. אילו אלמנטים נלקחים בחשבון כדי להגיע לאנליזה מפורטת ומדויקת יותר? כדי להגיע לתזרים המזומנים המדויק ביותר, מומלץ לקחת אנליסט חיצוני או לבצע אנליזה באופן עצמאי, לפרק את חוזה השכירות לגורמים ומתוכם להוציא את מה שמגיע למשקיע ואת מה שלא. יש להבין אם מדובר בחוזה שכירות נטו או ברוטו ואז להסיק האם הדיירים משלמים הוצאות לפי שנה קלנדרית והאם מותר למשקיע להלביש על הדייר הוצאות נוספות על ההוצאות הרגילות. כשעושים אנליזה מדוייקת בין שנה לשנה, עלולות לצוץ עליות בהוצאות, חשוב לדעת אם על הדיירים מוטל להחזיר למשקיע חלק מההוצאות או את כולן, ולפי מידע זה ניתן לחשב את התזרים הסופי.

איך בוחרים את החברה הנכונה לניהול האנליזה של חוזה השכירות?

חשוב לשים לב לשני דברים- ראשית, מומלץ למצוא איש מקצוע שיודע לבצע אנליזה על חוזה, יודע לפרק אותו לגורמים ולתרגם את המידע להוצאות והכנסות. חשוב שאיש המקצוע ידע בדיוק מה הוא עושה, ידע להסביר כיצד המשקיע מקבל את ההוצאות בחזרה, מה מותר ומה אסור לו, ולעזור למשקיע שלא להיות בחריגה של הוצאות או הכנסות.

שנית, כאשר מי שמטפל עבור המשקיע בגביית ההוצאות או ההכנסות, שולח את החשבון לדיירים בכל חודש בחודשו וכן בסוף שנה מכין סיכום הוצאות שנגבו במהלך השנה ושצריכות לחזור אל המשקיע, חשוב מאוד שיהיה מדויק, כדי שלא להגיע למצב בו הדייר מחוייב בסכום גבוה או נמוך מדי.

טיפ חשוב נוסף- מומלץ לשים לב לשלוח את חשבון ההוצאות היחסיות על הנכס אל דיירי עוגן רק אחרי שרואה חשבון מקצועי עבר על החשבון וראה שהוא מדויק, משום שדיירים כאלו, בדרך כלל, מעבירים את החשבון לחברת ניהול שלהם לבדיקה וחשבון לא מדויק או שגוי עלול להוביל לתסבוכת משפטית שעדיף להמנע ממנה.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.