האם כדאי לרכוש נכס באיזור כמו חריש (או איזורים אחרים הסמוכים לקו הירוק) המציעים מחיר ותמורה מפתים?

רבים מאיתנו נחשפים לאינספור פרסומים לפרויקטים כאלו ואחרים ביישובים חדשים באיזור הקו הירוק או אחריו. הדירות תמיד נראות חדשות ואיכותיות והמחיר תמיד מפתה וזול. אך האם זה אומר שזו השקעה נכונה? אין תשובה מדעית או חד משמעית לשאלה הזו, מכיוון שרכישת דירה בכל עיר או יישוב תמיד כרוכה בהימור. שנית, לגבי חריש או ערים שנבנות מההתחלה, או באופן כללי בכל הנוגע ליישובים הסמוכים לקו הירוק, תמיד כדאי להסתכל על התמונה הגדולה והמלאה- כדאי להסתכל ולבדוק את המכרזים.

במרכז ישנה בניה רבה ומגוונת ושם נמצאים רוב מקורות הפרנסה. לכן, מי שגרים במרכז מרוויחים יותר ויכולים לקנות ולהשכיר דירות בסכומי כסף גדולים יותר. בפריפריה המצב בדרך כלל הפוך- אם היתרון התחרותי, הערך המוסף של ההשקעה, הוא רק המחיר הזול- זה מעלה חשד. לא סביר המצב בו מתקיימת תחרות אמיתית וקשה בין יזמים על קרקעות, אך לא מתקבל מצב הדומה לזה המתרחש בתל אביב או בערים מרכזיות אחרות. הרי על כל מכרז בתל אביב מתחולל קרב של ממש וכמעט בכל יום אנחנו נחשפים לכותרות חדשות על העסקאות היקרות ביותר במדינה הנעשות במרכז ובתל אביב בפרט, אך לעומת זאת בפריפריה אנחנו לא רואים את זה קורה.

בכל פעם שהשוק חווה תנודות, ואולי אפילו קיפאון או עצירה, התנודות הכי גדולות וירידת המחירים מורגשות בעיקר בפריפריה והנסיון מלמד כי לוקח לה זמן רב להתאושש. זו תופעה הנפוצה במיוחד בפריפריות הרחוקות יותר, בהן חסרים מרכזי פיתוח וגישה, אך מופיעים בהם יותר ויותר מחירים זולים ותו לא.

אם יש בידיכם כסף להשקעה, ופה נמצא המלכוד- מומלץ הרבה יותר לרכוש דירה באיזורים מוכרים וידועים מראש בהם ניתן למצוא תחרות ערה וקיימת לאורך כל הזמן- במרכז תמיד יהיו סוחרים וקונים וכל שנותר לכם הוא להתמקח על המחיר. לעומת זאת, ביישובים פריפריאליים יותר, בהם ההיצע גדול מאוד והמחירים נמוכים באופן מובהק, תמיד תהיה תחרות עם דירה זולה אז כדאי מאוד לקחת בחשבון ולהיזהר.

אם אין בידיכם מספיק כסף, אם אתם לוקחים על עצמכם התחייבות שאתם לא בהכרח מסוגלים לעמוד מאחוריה ואם אתם בונים על כך שתמכרו ככל שהתהליך יתקדם, אפילו שהכסף שתקבלו עלול שלא להספיק כדי להשלים את הסכום הנחוץ לכם לרכישת הדירה החדשה- אולי כדאי לעצור ולחשב מסלול מחדש. מומלץ בחום שלא לרכוש את מה שלא יכולים לעמוד בעלות שלו. אם כל מה שאתם מסוגלים לקנות כרגע היא דירה הנמצאת בסמוך לקו הירוק, כיוון שהיא נמכרת במחיר זול במיוחד, ייתכן מאוד שזה בסדר ומתאים עבורכם, אך יחד עם זאת- אל תצפו לגדולות ונצורות. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים לצמצם את הסיכונים ואולי אפילו להגדיל את הסיכויים להרוויח, מומלץ יותר להתמקד ברכישת דירת במרכז.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.