נדל"ן בחו"ל ובארצות הברית בפרט- איך נכון להגשים את החלום?

החלום האמריקאי הוא השאיפה שכולנו רוצים להגשים ועבור רבים הדרך לשם מתחילה ברכישת נדל"ן בארצות הברית. אבל חשוב להכיר היטב את האפשרויות והדרכים לרכוש נדל"ן בארץ האפשרויות הבלתי נגמרות, וכדאי מאוד להתעמק ולדעת את מצב השוק המקומי ואת הדרישות שכל שיטת רכישה תובעת מאיתנו כרוכשים פוטנציאלים שלא רוצים לבצע עסקה שגויה או לא נכונה.

מה הם סוגי ההשקעה העיקריים בחו"ל ובארצות הברית בפרט?

כמשקיעים פרטיים אנחנו יכולים להחשף לכמה סוגי אופציות של השקעות, ולכל אפשרות כזו היתרונות והחסרונות שלה-
1. אנחנו יכולים לרכוש נכס נדל"ני בחו"ל באופן ישיר- בין אם מדובר בבית, בדירה ולפעמים אפילו בחנות (למרות שהיום זה הרבה יותר נדיר ומסובך לרכוש נכס שכזה באופן ישיר).
2. האפשרות השניה לרכישה היא דרך הבורסה- להחשף דרך מניות או דרך מה שנקרא קרנות נדל"ן להשקעה בנכסים מניבים.
3. האפשרות השלישית והאחרונה היא רכישה דרך קרנות המציעות השקעות אלטרנטיביות בפרויקטים בנדל"ן. כלומר- קבוצה של משקיעים שחוברים להם יחדיו, כל אחד מביא את ההון שלו ויחד הם בונים בשיתוף את הפרויקט.

מה הדרך המומלצת ביותר להשקיע כ-100-200 אלף דולר בנדל"ן בחו"ל?

השיקולים הם שונים ותלויים בגורמים רבים. בארצות הברית לדוגמא, בניגוד למה שנהוג לחשוב על ישראל, עדיין ניתן בהחלט לקנות דירה ב-100 אלף דולר, אפילו באיזורים שהם במרחק של שעה נסיעה מניו יורק, לכל היותר. כמובן שחשוב לבדוק את כל מרכיבי העסקה ולוודא שלא מניחים את הכסף על קרן הצבי. יתרה מכך, חשוב גם לקחת בחשבון שלקנות נכס באופן ישיר בחו"ל, זו עבודה קשה הדורשת התעסקות והתעמקות בחומר. צריך להכיר את השוק המקומי ו את המתווה החוקי וכן הלאה. היתרון של רכישה בשיטה הזו הוא שמרגישים חיבור לנכס- הוא רשום על שמנו בטאבו ונותן לנו תחושת ביטחון ושליטה.

לעומת זאת מומלץ יותר ללכת על השקעות מסוגים אחרים- השקעות דרך גורם מקצועי כלשהו, שיכול לנווט את העסקה ולקחת עליה אחריות. כמובן שגם בהקשר הזה יש המון דברים שצריך לבדוק- מי הוא הגורם הזה, מה הנסיון שלו, מה האינטרסים שלו והאם יש לו מה להפסיד. כמובן שמומלץ גם לדבר עם משקיעים אחרים שעבדו איתו בעבר וכן הלאה, אך בסופו של דבר מדובר בהשקעה פסיבית יותר, שחוסכת לנו השקעה ואת הזמן הדרוש כדי ללמוד את השוק הספציפי בו אנחנו רוצים לרכוש את הנכס.

ארצות הברית נמצאת כרגע אחרי עשור בו מחירי הנדל"ן לדיור עולים כל הזמן בעוד האבטלה יורדת. האם זה זמן מסוכן מדי לרכוש שם נדל"ן?

באופן כללי שוק הנדל"ן האמריקאי הוא כרגע בשיא הכי גבוה שלו בעשור האחרון, מאז ההתרסקות הגדולה של השוק בשנת 2009. אם מסתכלים על התמונה הגדולה אפשר לראות שהרפורמה של טראמפ והתקציב שעבר לאחרונה בסנאט, למעשה מכניסים עוד טריליוני דולרים לתוך כלכלה שגם ככה נמצאת בצמיחה. כיון שזו הפעם הראשונה בעולם שעושים מהלך כזה- מזרימים עוד כספים למערכת שעובדת טוב, כעת כל שנותר הוא לחכות ולראות מה תהיה התוצאה של התהליך וכיצד הוא ישפיע על צמיחת השוק האמריקאי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.