איך שמאי יכול לעזור לכם לעשות תמ"א 38 בבניין שלכם בלי דאגות

הבניין בו אתם גרים מתקדם לתמ"א 38? קודם כל, ברכות. אבל חשוב לציין שגם אם אתם בטוחים לחלוטין שקיבלתם את ההצעה האטרקטיבית והמתאימה ביותר, ייתכן שהצעה טובה יותר מחכה לכם מעבר לפינה. אז איך אפשר לוודא שתבחרו בהצעה הנכונה? פשוט מאוד, היעזרו בשמאי.

לא עושים תמ"א 38 בלי להיעזר בשמאי

שמאי יכול למצוא את הצעת התמ"א 38 הטובה ביותר עבורכם באחת משתי הדרכים הבאות-
1. אם טרם קיבלתם הצעה לתמ"א 38 מיזמים כאלו או אחרים, השמאי יכול לגשת לוועדה המקומית כבר בתחילת התהליך, ללמוד את זכויות הבנייה ואת זכויות התמ"א המגיעות לכם ולהציע סיכום לגבי הדרך האופטימלית בה תוכלו לנצל את זכויות הבנייה בבניין.

2. אם כבר קיבלתם הצעה או כמה הצעות ממספר יזמים, השמאי יכול לבחון בשמכם את ההצעות שהציעו היזמים ומכיוון שהוא יודע איך נכון לבצע את התמ"א 38 ומה הדרך האופטימלית לנצל את זכויות הבנייה המגיעות לכם, יוכל השמאי לכוון אתכם אל ההצעה הישימה והאטרקטיבית ביותר.

חשוב גם לזכור שהרבה פעמים יש איזון בין החלק שהיזם משאיר לעצמו לבין החלק שהוא נותן לדיירים. במקרים כאלו השמאי יכול גם לוודא עבורכם אם היזם נתן מספיק. כמו כן, השמאי יכול לוודא אם בהצעה שנבחרה אכן נוצלו כל הזכויות וכמובן להבטיח שההצעה ישימה.

מי מכיר את התמ"א 38 יותר מהשמאי?

לא פעם ניתן להתקל במקרים בהם היזם אינו מכיר היטב התוכניות המקבילות בעיר. מצב כזה עלול לגרום ליזם לתת הצעה שהיא למעשה לא ישימה. קחו לדוגמא את תוכנית הרובעים של תל אביב- הסנכרון בין תוכנית הרובעים לבין תמ"א 38 הוא קריטי. יזם שלא יודע שתוכנית הרובעים קיימת ולא יודע לתת הצעה שמסנכרנת בין תוכנית הרובעים לתוכנית תמ"א 38, עלול לתת לכם הצעה שתהיה פיקטיבית לגמרי ולא ישימה. לעומת זאת, שמאי מתמצא ומכיר היטב את התוכניות המקבילות ויוכל לסנכרן אותן היטב להצעה שתגלם בתוכה גם את הזכויות שלכם וגם את הצרכים של התוכניות העירוניות הנוספות.

היכולת של שמאי לעזור לכם לבצע תמ"א 38 על הצד הטוב והמוצלח ביותר לא נגמרת כאן- בשל ההיכרות המקצועית והעמוקה עם הנושא, שמאי יכול לעזור לכם לנהל גם משא ומתן מול יזמים, לשאול את השאלות הנכונות, לפרש עבורכם את התשובות ולהשוות בין כל ההצעות שהתקבלו על מנת לבחור את הטובה והמתאימה מבניהן.

לסיכום, במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית, חשוב לדעת שגם אם הצעת היזם נראית אטרקטיבית במיוחד, כדאי להיעזר בשמאי כדי לוודא את קבלת ההצעה הטובה ביותר והמתאימה ביותר וכדאי לוודא מעל לכל ספק שההצעה מגלמת בתוכה את כל הזכויות המגיעות לכם כדיירים וכן שההצעה עצמה ישימה ומסונכרנת עם התוכניות המקבילות בעיר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.