רומניה שלא הכרתם- השקעות נדל"ן מעולות בעיר קלוז'

ישראלים רבים מתעניינים ברכישת נדל"ן בחו"ל ובודקים היכן יקבלו תשואה נאה יותר עבור הכסף שלהם. כשמחפשים לרכוש נדל"ן בחו"ל חשוב להתייעץ עם מקצועניים מקומיים כדי לוודא שהנכס שרוכשים הוא מוצלח ואיכותי וכדי לא להתבדות או להתקל בעסקה לא טובה, אך חשוב מאוד גם לחשוב מחוץ לקופסא ולחפש דווקא את המקומות שלעיתים הם פחות מוכרים או מפורסמים לרכישת נדל"ן, אבל כן מספקים את העסקאות האיכותיות ביותר.

רכישת נדל"ן בעיר קלוז' שברומניה

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על עסקאות נדל"ן ועל הרבה ישראלים שיוצאים להשקיע ברומניה. לפני כ-10 שנים ישראלים רבים נתקלו בעצירה בשוק הרומני ונשארו עם טעם לא טוב מההשקעות שם, ולכן היום ישראלים המעוניינים לרכוש שם נדל"ן ניגשים לנושא בזהירות רבה. באופן כללי, ברומניה, כמו בכל מקום, תמיד מומלץ להיות מחושבים, לשים לב לפרטים ולהיזהר כשעושים עסקאות נדל"ן. בעקבות הנפילה ברומניה, בשנת 2010 שוק הנדל"ן הרומני חווה עצירה ברכישת נדל"ן על ידי ישראלים. לעומת זאת, בשנה האחרונה ממשלת רומניה החליטה להוריד את המיסים על חברות המגיעות להשקיע ברומניה, והובילה למצב בו חברות גדולות כמו פייסבוק, גוגל, אורקל ועוד, נוהרות לפתוח שם מרכזים גדולים ובהתאם, שוק הנדל"ן מתעורר מאוד. כאשר מדברים על רומניה, לרוב נוטים לחשוב על בוקרשט, עיר הבירה, כיעד המרכזי לרכישת נדל"ן, אך כך מפספסים הזדמנות גדולה ואטרקטיבית הרבה יותר עבור המשקיע הישראלי- העיר קלוז'. העיר קלוז' היא העיר השניה בגודלה ברומניה, עיר של אוניברסיטאות, הנמצאת בקרבה גדולה גם לאיזור הונגריה. ברומניה, וגם בקלוז', המיסים החלים על רוכשי נדל"ן הם 16 אחוזים מס רווחי הון (חשוב לזכור שכאשר מביאים את רווחי ההון ארצה, יש צורך להשלים אותם ל-25 אחוזים) ו-4 אחוזי מס רכישה. בסוף היום מדובר על דירות קטנות המיועדות להשקעה לסטודנטים, שמחירן הוא החל מ-30 או 40 אלף אירו והן מניבות כ-10 אחוזי תשואה ומעלה.

איך להשקיע נכון בנדל"ן בקלוז'?

המע"מ בבודפשט באופן פרטני ובהונגריה ורומניה, באופן כללי, על דירות חדשות עבור משקיעים ורוכשים עומד על 5 אחוזים. לא מדובר על מחיר למשתכן ואין הגבלות או התניות, ואכן בהתאם השוק מתעורר ומצליח מאוד במקומות האלו, ובמיוחד בעיר קלוז', שם הנדל"ן מאוד אטרקטיבי למשקיעים כיום. חשוב להזכיר שככל שהמדינה, הרגולציה ובאופן כללי השיטה כולה, עובדים באופן מסודר, ברור ובטוח יותר, כך המחירים גבוהים יותר, בהתאם. ככל שהספקולציה והסיכון גדולים יותר, התשואה גבוהה יותר והמחירים יורדים משמעותית. בכל עסקת נדל"ן שאנו מבצעים בחו"ל, אסור לשכוח את הסיכון. חשוב ומומלץ תמיד להתייעץ עם בעלי מקצוע מקומיים- רואי חשבון, עורכי דין וכיוצא בזה, על מנת לקבל את התמונה המלאה והמדויקת שתוביל לרכישה נכונה ומצליחה. אל קלוז' ניתן למצוא טיסות ישירות מישראל, קל מאוד להגיע אליה וכיום ניתן למצוא בה ישראלים רבים שבונים פרויקטים של בנייה מסיבית במיוחד ואפשר ליצור איתם קשר ולקבל מידע עדכני ורלוונטי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.