היערכות לאלמנות של אחד מבני הזוג בעסק המשפחתי

בני זוג חולקים לעיתים תחומי עניין משותפים, לרוב הם חולקים גם ילדים ולעיתים הם אפילו מנהלים יחד את העסק המשותף. אך אחד הדברים שחשוב לעסוק בהם בניהול עסק משותף בין בני זוג, הוא היום בו אחד מבני הזוג ימות, והעסק יעבור באופן בלעדי לידיו של בן או בת הזוג הנשארים.

חשיבה על היום שאחרי

כשאנחנו מתכננים ומתכוננים לקראת מצב של אלמנות, אנו עלולים להכניס את עצמנו לרמות סיכון שחשוב מאוד להערך אליהן ולטפל בהן בזמן. עקרונית, לאלמן או לאלמנה יש חשיפה גבוהה יותר לסיכונים שלא היו קיימים בזמן שהייתה נשואה או היה נשוי. לדוגמא- אם בעל עסק כלשהו נותן לבנק ערבויות אישיות בעוד שחלק מהרכוש הפרטי שלו, אם לא כולו, רשום על שם אישתו. אם חס וחלילה הוא נפטר ואישתו מקבלת את העסק לידיה, כאשר היא חותמת על ערבות אישית לבנק היא נכנסת לאיזור סיכון גדול הרבה יותר מאשר היה לבעלה כאשר היה בחיים. לפני שהיא תוכל ללכת לבנק לחתום על ערבויות אישיות עליה לחשוב ולתכנן אם היא משאירה את כל הרכוש המשפחתי על שמה או מעבירה אותו לבעלות של ילדיה או קרובים אחרים. זאת מכיוון שברגע שהיא חותמת על הצהרת עושר כזו או אחרת לבנקים, המשמעות היא שכל הרכוש הפרטי שלה יהיה חשוף לסיכון העסקי. במקרים רבים נוספים, לאלמנה או לאלמן יש פחות ידע על העסק של בן או בת הזוג ולכן הם ברמת סיכון גבוהה יותר מבעל או בעלת העסק שנפטרו לעשות טעויות עסקיות.

היערכות מתאימה למצב של אלמנות

עוד לפני המוות חשוב להסדיר תוכנית מגובשת בתוך המשפחה, להחליט על שם מי מעבירים את הרכוש ולבנות תוכנית עסקית שמשפיעה גם על הצוואה. צו הירושה אינו מספיק כדי לדאוג לרכוש לאחר המוות- הצוואה עצמה היא מסמך חלש שכן היא ניתנת לשינוי בכל רגע, על ידי אדם אחד בלבד. כל ההסדרים והתוכניות העסקיות שמומלץ לעשות טרם כתיבת הצוואה הם הסדרים עליהם חתומים לפחות 2 אנשים, וכדי לשנות אותם יש צורך במעורבות של לפחות אותם השניים. ראשית מומלץ לבנות תוכנית עסקית וממנה לגזור את הצוואה. בניה נכונה של התוכניות וההסדרים הללו, תמנע את הכנסת כל הפתרונות רק למסמך אחד (לצוואה של שני עמודים), וכך תמנע היווצרות טעויות עסקיות מהותיות וגרירה של מיסוי גבוה מאוד.

חשוב להערך בזמן

למוות של אחד מבעלי העסק חשוב להתחיל להיערך מראש ובזמן הנכון, ברגע שמגיעים למסקנה שיש כמות רכוש משמעותית. הגיל לא משנה, הוא רק פקטור פסיכולוגי שמונע מאיתנו להתעסק בנושא. בכל גיל, אם לאדם יש רכוש משמעותי, זוהי אחריותו לבנות תוכנית מתאימה ושקולה לגבי הרכוש הזה, להגן עליו מפני איומים ולמנוע פגיעה עתידית בו.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.