פשיטת רגל בזמן גירושין - איך לזהות אם מדובר באמת או בשקר וכיצד להתמודד

פשיטת רגל וגירושין. שתי צרות שעדיף שלא יגיעו יחד, או לחוד. אבל מה קורה אם הן אכן מגיעות בו זמנית? לעיתים לא ברור אפילו אם פשיטת הרגל היא מקרה אמיתי, או אם אחד מבני הזוג מנסה להשתמש בה כנגד בן הזוג השני וגם כנגד נושים. האם אדם מתגרש כי הוא פשט רגל או שהוא פשט רגל כי הוא בהליך גירושין?

מתי פשיטת רגל צריכה להעלות חשד?

מטרתו של הליך של פשיטת רגל היא למעשה להגן על פושט הרגל עצמו, אך לצערנו, יש אנשים שמנצלים זאת לרעה ומנסים להשתמש בפשיטת הרגל על מנת להגן על הרכוש שלהם מפני בן או בת הזוג מולם הם עוברים הליך גירושין או מפני נושים. בן או בת הזוג של פושט/ת הרגל בדרך כלל מעורבים בענייני העסק, חשופים למידע ואמורים לדעת אם פשיטת הרגל היא אמיתית או הליך מזוייף שמטרתו להונות נושים או אפילו את בני הזוג עצמם. אם הם לא יודעים מה קורה בעסק, מומלץ להעסיק חוקר פרטי על מנת לגלות את האמת.

בבית המשפט ניתן גם להתנגד להליך של פשיטת רגל, בטענה שההליך מזוייף, במיוחד אם פשיטת הרגל עלתה לסדר היום רק לאחר שהליך הגירושין החל להיות רלוונטי או אם ידוע לבן או בת הזוג על החבאת רכוש והיכן הוא מוסתר.

חישוב מזונות במקרה של פשיטת רגל

במקרה של פשיטת רגל וכינוס נכסים, בכדי לגבות דמי מזונות מביטוח לאומי, הדורש אותם צריך להיות במצב שהוא לא עובד, שכן זה נחשב הבטחת הכנסה, אך אם הוא עובד ומתפרנס הוא אינו זכאי לקבלם. על אף הקריאה למדינה לשאת בעלות דמי מזונות שפושטי רגל אינם יכולים לשלם גם אם בן או בת זוג עובדים, כיום מוטל על בן או בת הזוג שזכאי או זכאית למזונות עבור הילדים המשותפים עם אדם שהגיש הליך של פשיטת רגל, להגיש הליך מזונות מיוחד לבית המשפט המחוזי. בית המשפט יכול לפסוק את המזונות ובהרבה מהמקרים הוא נותן להם קדימות על פני הנושים האחרים.

מה קורה אם הנכסים הועברו או הוברחו

פקודת פשיטת הרגל למעשה מאפשרת להחזיר נכסים שהועברו עד 10 שנים אחורה. כלומר, אם פשיטת הרגל מגיעה באופן פתאומי, אבל שבוע, חודש או אפילו שנה לפני תחילת ההליך פושט הרגל מכר נכס והעלים אותו לכאורה, והכסף נעלם, בן או בת הזוג של פושט/ת הרגל יכול או יכולה לבקש לבטל את המכירה הזו, בשל העדפת נושים. אפשרות נוספת היא קיומם של חובות והברחה של רכוש, מבלי להכריז על פשיטת רגל. במצב כזה חשוב לזכור שכל רכוש ש"נעלם" ניתן להשיב בחזרה והנסיון מראה שאמנם המאבקים הללו לוקחים זמן אך הם משתלמים ולא כדאי לותר על נכס, גם אם העלימו אותו.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.